Бітумна “м’яка” або “гнучка” черепиця – сучасний покрівельний матеріал
Вона виготовлена на основі скловолокна, модифікованого бітуму та кам’яної посипки (грануляту). Цей матеріал має практично нульове водопоглинання, що виключає корозію і гниття. Основною перевагою бітумної черепиці є те, що її можна застосовувати для покрівель будь-якої складності, форми і конфігурації, аж до куполів. Деформація матеріалу при старінні обмежуються в кожній окремій плитці, що виключає порушення цілісності всього покриття.
Переваги та недоліки бітумної черепиці
Серед основних переваг м’якої черепиці, як правило виділяють:
- привабливий естетичний вигляд покрівель вкритих бітумною черепицею;
- велика різноманітність форм та забарвлень;
- можливість забезпечити якісну гідроізоляцію покрівель складної конфігурації;
- мала вага та габарити;
- легкість та маловідходність монтажу (в тому числі і на складних типах покрівлі);
- хороша шумоізоляція (безшумність під дощем та градом);
- низька теплопровідність;
- висока надійність та довговічність (завдяки використанню сучасних матеріалів).
- безвідходність.
Єдині недоліки покрівлі з бітумної черепиці – витрати на додаткову вентиляцію та вартість суцільного настилу з вологостійкої фанери або дошки, який використовують при монтажі. Вартість комплекту м’якої бітумної черепиці в Івано-Франківську вища металочерепиці, але нижче в порівнянні з керамічною черепицею або цементно-піщаною черепицею.
Монтаж бітумної черепиці
Бітумну черепицю можна монтувати на похилих покрівлях з нахилом не менше 11-12°C. М’яку черепицю часто застосовують для накриття нових, так для реконструкції старих покрівель. Вона дуже гарно виглядає на дахах котеджів, та на житлових будинках, промислових та інших будівлях із складною конструкцією даху.
- Бітумну черепицю монтують на підставу з обрізних дощок, плити OSB або фанери. Плити OSB застосовується в якості підстави під м’яку покрівлю найчастіше.
- Обрізні дошки мають досить помітне відхилення по товщині (аж до 5 мм), і зазвичай мають вологість близько 80-90 %. Тому їх перед монтажем потрібно сортувати по товщині та просушувати на свіжому повітрі.
- Мінімальна допустима температура для монтажу м’якої черепиці 5-6°С, при нижчих температурах допускається використання будівельного фена.
- Упаковки із бітумної черепиці необхідно зберігати у тіні, особливо у сонячну погоду. Інакше з черепиці буде погано зніматися захисна плівка клейової поверхні.
- Не можна проводити монтаж м’якої черепиці на сире покриття, якщо пройшов дощ – дати даху просохнути.
В компанії «Еліт-Дах» можна недорого придбати якісну бітумну черепицю в Івано-Франківську таких видів: