Дуже велику частину свого часу ми проводимо у будинках. Тому мікроклімат в них має дуже важливе значення для здоров’я і нашого самопочуття. В багатьох країнах теплий, сухий будинок є очевидним елементом життя.

Для багатьох ще людей вологі, холодні будинки, що загрожують їх здоров’ю – реальність. Навіть тепер багато людей мусять боротися з подібними умовами. Правильно встановлена ізоляція помагає підтримувати стабільну температуру в приміщенні, зберігаючи тепло взимку і прохолоду літом.

При застосуванні ізоляції недостатньої товщини або неправильному методі її монтажу, а також при відсутності потрібної системи вентиляції існує небезпека появи конденсації води із теплого, вологого повітря на холодних, погано ізольованих стінах. Це погіршує загальний мікроклімат у приміщенні.

Слід уникати утворення конденсату водяної пари, тому що він утворює хороші умови для розвитку цвілевих грибків. Токсини, що виділяються цими грибками, можуть спричиняти алергічні реакції. Згідно з шведським дослідженнями, близько 40% людей відчувають симптоми астми, екземи або сінного нежитю. У сирих приміщеннях ризик появи алергічних реакцій зростає на 4-150% у порівнянні з традиційними, сухими будівлями. Цвіль поширюється на органічних матеріалах (папір, деревина, льон), але не переходить на матеріали неорганічного походження (керамічна плитка, бетон, кам’яна вата Rockwool). Кам’яна вата Rockwool відповідно до стандарту на 98% складається з неорганічних матеріалів.