Мінеральна вата — це волокнистий матеріал, одержуваний з розплавів гірських порід, доменних шлаків або їхніх сумішей

Скловата або мінеральна вата, виготовлена з розплаву природного піску або скла.

Кам’яна вата (від англ. rock wool; stone wool) — мінеральна вата, виготовлена переважно з розплаву вивержених гірських порід.

Мінвата – це волокнистий теплоізоляційний матеріал, що виготовляється шляхом плавлення якісних силікатних гірських порід, сумішей металургійних шлаків.

Мінеральна вата для дахів чи фасадів включає в себе рулонні матеріали або плити: м’які, підвищеної жорсткості, напівтверді, з гофрованою структурою.

Мінеральна вата має високу теплоізоляцію та звукоізоляцію, вологостійкість та негорючість. Завдяки хаотичному розташуванню мінеральних волокон, вона має низьку теплопровідність, відповідно забезпечує високу теплоізоляцію. Також таке розташування волокон не пропускає та не створює звукових хвиль. Це дозволяє використовувати мінеральну вату для звукоізоляції.

Мінеральну вату застосовують для утеплення мансардних приміщень, стін, підлог, фасадів, дахів, трубопроводів та ін. Вона широковикористовується в системах зовнішнього утеплення штукатурного типу, служить теплоізоляційним шаром в навісних вентильованих фасадах та багатошарових покриттях плоских покрівель. Мінеральну вату використовують в промислових підприємствах, де температура досягає великих значень або для утеплення приміщень, де є підвищені вимоги екологічної безпеки. Всі властивості мінеральної вати роблять її незамінною під час утеплення житлових будинків. Мінеральна вата  займає перші позиції серед екологічно чистих теплоізоляційних матеріалів. Її дуже добре використовувати у вентильованих фасадах (під сайдинг).